АKТУЕЛНОСТИ
24.06.2026
Одсек Висока туристичка школа постала део Академије Политехника
Влада Републике Србије донела је 19. јуна 2026. године Одлуку о издвајању високошколске јединице Одсек Висока туристичка школа из састава Академије струковних студија Београд и њеном припајању Академији струковних студија Политехника. Одлука је ступила на снагу 20. јуна 2026. године, чиме је званично започет процес интеграције.
У складу са донетом Одлуком, Академија Политехника отпочела је активности на интеграцији студената, студијских програма, запослених, целокупне документације и процеса. Циљ је да се обезбеди потпуни континуитет рада и несметано одвијање наставног процеса за све студенте.
Студенти уписани на акредитоване студијске програме настављају своје студије без икаквих промена у погледу наставног плана и програма, услова студирања и стечених права. Све обавезе и права студената остају у потпуности очувани и гарантовани у складу са законом и важећим акредитацијама.
Овом интеграцијом Академија Политехника додатно јача своје образовне капацитете и биће посвећена даљем развоју студијских програма из области туризма, очувању њиховог квалитета и препознатљивости, јачању практичне наставе и сарадње са привредом. Интеграција представља основу за даље унапређење услова студирања, развој практичних и стручних компетенција студената и наставак дуге традиције образовања кадрова у области туризма.