AKTUELNOSTI
24.06.2026
Odsek Visoka turistička škola postala deo Akademije Politehnika
Vlada Republike Srbije donela je 19. juna 2026. godine Odluku o izdvajanju visokoškolske jedinice Odsek Visoka turistička škola iz sastava Akademije strukovnih studija Beograd i njenom pripajanju Akademiji strukovnih studija Politehnika. Odluka je stupila na snagu 20. juna 2026. godine, čime je zvanično započet proces integracije.
U skladu sa donetom Odlukom, Akademija Politehnika otpočela je aktivnosti na integraciji studenata, studijskih programa, zaposlenih, celokupne dokumentacije i procesa. Cilj je da se obezbedi potpuni kontinuitet rada i nesmetano odvijanje nastavnog procesa za sve studente.
Studenti upisani na akreditovane studijske programe nastavljaju svoje studije bez ikakvih promena u pogledu nastavnog plana i programa, uslova studiranja i stečenih prava. Sve obaveze i prava studenata ostaju u potpunosti očuvani i garantovani u skladu sa zakonom i važećim akreditacijama.
Ovom integracijom Akademija Politehnika dodatno jača svoje obrazovne kapacitete i biće posvećena daljem razvoju studijskih programa iz oblasti turizma, očuvanju njihovog kvaliteta i prepoznatljivosti, jačanju praktične nastave i saradnje sa privredom. Integracija predstavlja osnovu za dalje unapređenje uslova studiranja, razvoj praktičnih i stručnih kompetencija studenata i nastavak duge tradicije obrazovanja kadrova u oblasti turizma.